LG 38'' UltraGear 38GL950G QHD+ Curved Nano IPS 175 Hz
Art.nr: 2215353 | 38GL950G-B
10 st bilder och 1 st video.
- Nano IPS 1 ms responstid
- 38" Curved UltraWide QHD+ (3840 x 1600)
- Nvidia G-Sync
- 175 Hz (överklockning) uppdateringshastighet
- HDR 400
- RGB Sphere Lighting 2.0
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 1600
  • Paneltyp
    Nano IPS
  • Bildformat
    21:9
  • Responstid
    1 ms
Denna produkt har utgått!
Recensioner (5)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
LG 38'' 38GL950G
38GL950G
Optimerad för den bästa spelupplevelsen
38GL950G
Din drömmonitor
38GL950G
Nvidia G-Sync
38GL950G
Större klarhet lika med större realistism
38GL950G
38 "UltraWide QHD + krökt skärm
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
38 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 1600
Paneltyp
Nano IPS
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Bildformat
21:9
Välvd
Ja
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2291 mm
Uppdateringsfrekvens
175 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync
Kontrast
1000:1
Färgrymd
98% DCI-P3, 135% sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400
Ljusstyrka
450 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178° / 178°
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
USB-hub
Ja, 2 st 3.0
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
Flimmerfri
VESA-fäste
Ja, 100x100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Tiltbar
Ja, -5° / 15°
Mått
Bredd
896 mm
Djup
286 mm
Höjd
394 mm
Vikt
9,9 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DisplayPort, HDMI och USB-kabel
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
105,8 cm
Pakethöjd
54,5 cm
Paketlängd
21,2 cm
Paketvikt
13,7 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
38GL950G-B
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Finns den uppsatt i göteborgsbutik så jag kan titta på den innan köp?