ASUS 24" TUF Gaming VG24VQ1B VA (1500R) 165 Hz
Art.nr: 2223187 | 90LM0730-B02170
6 st bilder och 0 st videor.
TUF Gaming VG24VQ1B är en 24-tums, Full HD (1920 x 1080), böjd skärm med en ultrasnabb 165 Hz uppdateringsfrekvens. Med VA-panelen får du hög kontrast och bättre svärta jämfört med andra tekniker. ASUS Extreme Low Motion Blur (ELMB) tillsammans med FreeSync Premium-teknik möjliggör en responstid på 1 ms (MPRT), vilket eliminerar ghosting och tearing för skarpa spelbilder med höga bildhastigheter.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    1920 x 1080
  • Paneltyp
    VA
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms, MPRT
Denna produkt har utgått!
Recensioner (5)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
24 "
Bildskärmsupplösning
1920 x 1080
Paneltyp
VA
Mini LED
Nej
Färgdjup
8 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2745 mm
Uppdateringsfrekvens
165 Hz
Responstid
1 ms, MPRT
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium
Kontrast
3000:1
HDR (High Dynamic Range)
Nej
Ljusstyrka
350 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 1.4
DisplayPort
Ja, 1 st 1.2
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 23 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
537,6 mm
Djup
199,9 mm
Höjd
403,1 mm
Vikt
3,48 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP och HDMI-kabel
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
45,8 cm
Pakethöjd
19,1 cm
Paketlängd
59,8 cm
Paketvikt
5,18 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0730-B02170
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Hej jag bara undra hur mycket Kilo Watt Timme denna skärmen drar?
enligt https://www.displayspecifications.com/en/model/7149281e tar den genomsnitt 21w
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
24 "
Mini LED
Färgdjup
8 bitar
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2745 mm
Uppdateringsfrekvens
165 Hz
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium
Kontrast
HDR (High Dynamic Range)
Ljusstyrka
350 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 1.4
DisplayPort
Ja, 1 st 1.2
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 23 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
537,6 mm
Djup
199,9 mm
Höjd
403,1 mm