LG 55" OLED55B36 4K Smart TV
Art.nr: 2223515 | OLED55B36LA.AEU
7 st bilder och 0 st videor.
LG 55" OLED55B36 4K Smart TV
Snabbfakta
  • Upplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    OLED
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz
  • System
    webOS Smart TV
  • Årsmodell
    2023
Recensioner (6)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Bildegenskaper
Storlek
55 "
Upplösning
3840 x 2160
Paneltyp
OLED
Färgdjup
10 bitar
HDR
HDR10, Dolby Vision, HLG (Hybrid Log Gamma)
Kontrast
1,35M:1
Speltekniker
G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM, FreeSync Premium
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Responstid
0,1 ms
Bildprocessor
a7 Gen 6 AI Processor 4K
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 2.0 ch, 20 W
Ljudformat
DTS-HD, Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
eARC
Ja
Smart TV
System
webOS Smart TV
Trådlöst nätverk
Ja, 802.11 a/b/g/n/ac
Trådat nätverk
Ja
Bluetooth
Ja, 5.0
Google Assistant
Nej
Chromecast
AirPlay
DLNA
TV-funktioner
Digitalmottagare
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+ 2.0
Timeshift
Text-TV
Ja, 2000 sidors minne
Anslutningar
HDMI
4 st, 2.1
HDMI-ARC
HDMI-CEC
Digital ljudutgång
USB
2 st, 2.0
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 228 mm
Djup
46,9 mm
Höjd
708 mm
Vikt
18,9 kg
Övrigt
VESA
Ja, 300 x 200
Medföljande tillbehör
Fjärrkontroll
Energiklass
F
Årsmodell
2023
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
20,7 cm
Pakethöjd
81 cm
Paketlängd
144,6 cm
Paketvikt
25,5 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
OLED55B36LA.AEU
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Verifierad köpare
Vilket väggfäste passar till denna?
LG 65" OLED65B36 4K Smart TV
Hej! Tack för din fråga! Denna TV har så kallade VESA 300 x 200 fästen, så dessa väggfästen bör fungera : https://www.inet.se/kategori/1176/tv-stall-faste?filter=%7B%22propertyFilters%22%3A%7B%22numeric%22%3A%7B%22285%22%3A%7B%22min%22%3A25000%7D%2C%222175%22%3A%7B%22min%22%3A1.651%7D%7D%7D%7D Vänligen,
Verifierad köpare
Någon som vet om det medföljer HDMI 2.1 kablar?
LG 65" OLED65B36 4K Smart TV
Hej Tabaré! Det följer dessvärre inte med någon HDMI kabel med TV'n. Vänligen,
Bildegenskaper
Storlek
55 "
Färgdjup
10 bitar
HDR
Kontrast
1,35M:1
Speltekniker
120 Hz
Responstid
0,1 ms
Bildprocessor
a7 Gen 6 AI Processor 4K
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 2.0 ch, 20 W
Ljudformat
eARC
Smart TV
Trådlöst nätverk
Ja, 802.11 a/b/g/n/ac
Trådat nätverk
Bluetooth
Ja, 5.0
Google Assistant
Nej
Chromecast
AirPlay
DLNA
TV-funktioner
Digitalmottagare
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+ 2.0
Timeshift
Text-TV
Ja, 2000 sidors minne
Anslutningar
HDMI
4 st, 2.1
HDMI-ARC
HDMI-CEC
Digital ljudutgång
USB
2 st, 2.0
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 228 mm
Djup
46,9 mm
Höjd
708 mm