Philips 49" Evnia 49M2C8900 OLED DQHD (1800R) 240 Hz Ambiglow
Art.nr: 2225555 | 49M2C8900/00
7 st bilder och 0 st videor.
Förbättra din spelupplevelse med den här skärmens otroliga QD-OLED-display, 32:9 superbreda svängda skärm och exklusiv Ambiglow-funktion så att du kan skapa rätt stämning i rummet för varje spel. Du får en spelupplevelse med en extremt låg latens och synkad bild med både G-Compatible och FreeSync Premium Pro. Då skärmen har 0,1 ms svarstid och upp till 240 Hz uppdateringsfrekvens får du även otrolig följsamhet och snabbare reaktionstid när du spelar.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    5120 x 1440
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    32:9
  • Responstid
    0,1 ms
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
49 "
Bildskärmsupplösning
5120 x 1440
Paneltyp
QD-OLED
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
32:9
Välvd
Ja, 1800R
Pixelstorlek
0,23 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 100 Hz via HDMI
Responstid
0,1 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
Nej
USB Type C
Ja, 1 st (90 W)
USB-hub
Ja, 4 st 3.2
KVM-switch
Ja
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Ja, Ambiglow
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 30 W 2.2ch (DTS)
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Nej
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 20 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
1 195 mm
Djup
359 mm
Höjd
544 mm
Vikt
13,96 kg
Övrigt
Färg
Vit
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kablar
Energiklass
G
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
30 cm
Pakethöjd
47,5 cm
Paketlängd
129 cm
Paketvikt
19,41 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
49M2C8900/00
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
49 "
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ja, 1800R
Pixelstorlek
0,23 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 100 Hz via HDMI
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (90 W)
USB-hub
Ja, 4 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Ambiglow
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 30 W 2.2ch (DTS)
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 20 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
1 195 mm
Djup
359 mm
Höjd
544 mm