Philips 49" Evnia 49M2C8900L OLED DQHD (1800R) 144 Hz Ambiglow
Snabbfakta
- Bildskärmsupplösning5120 x 1440
- PaneltypQD-OLED
- Bildformat32:9
- Responstid0,03 ms
Tillbehör
Recensioner (4)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
QD-OLED för överlägsna färger
HDR TrueBlack 400 ger otroliga skuggdetaljer
AI-förbättrad Ambiglow
DTS Sound med 30 W uteffekt: för bättre ljud
Din förbättrade ljudupplevelse är här. Den här skärmen är utrustad med fyra 7,5-watts högtalare, vilket ger ett ljudsystem med en uteffekt på upp till 30 W. Förutom det extra wattalet ger DTS Sound-högtalarna en varm, detaljerad och förbättrad ljudupplevelse som i slutänden gör din spelupplevelse mer upplevelsehöjande.
Synkronisera belysningen på alla enheter
FreeSync Premium Pro
Panelspecifikationer
- Skärmstorlek
- 49 "
- Bildskärmsupplösning
- 5120 x 1440
- Paneltyp
- QD-OLED
- Mini LED
- Nej
- Färgdjup
- 10 bitar
- Bildformat
- 32:9
- Välvd
- Ja, 1800R
- Ytskikt
- Semi-glansigt
- Pixelstorlek
- 0,233 mm
- Uppdateringsfrekvens
- 144 Hz, 60 Hz via HDMI
- Responstid
- 0,03 ms
- Adaptiv synkronisering
- FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible
- Kontrast
- 1M:1
- Färgrymd
- 99 % DCI-P3
- HDR (High Dynamic Range)
- Ja, HDR 400 True Black
- Ljusstyrka
- 250 cd/m², 1000 cd/m² peak
- HDMI
- Ja, 2 st 2.0
- DisplayPort
- Ja, 1 st 1.4
- Daisy Chain
- Nej
- USB Type C
- Ja, 1 st (90 W)
- USB-hub
- Ja, 4 st 3.2
- RGB
- Ja, Ambiglow
- Högtalare
- Ja, 30 W, 2.2 Channel (DTS)
- VESA-fäste
- Ja, 100 x 100
- Höj och sänkbar fot
- Ja, 150 mm
- Tiltbar
- Ja, -5 ° / 15 °
- Vridbar
- Ja, 20 °
- PbP (Picture by Picture)
- PiP (Picture in Picture)
- Kensingtonlås
Mått
- Bredd
- 119,5 mm
- Djup
- 359 mm
- Höjd
- 544 mm
- Vikt
- 13,96 kg
Övrigt
- Färg
- Vit
- Medföljande tillbehör
- DP, HDMI, USB-kablar och fjärrkontroll
- Tillverkarens garanti
- 3 år
Artikelnummer
- Paketbredd
- 30 cm
- Pakethöjd
- 47,5 cm
- Paketlängd
- 129 cm
- Paketvikt
- 19,41 kg
- Vårt ArtNr
- Tillverkarens ArtNr
- 49M2C8900L/00
- Upplagd
- Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Behöver man använda displayport kabel för att få 144hertz?
Går det dela upp skärmen vid användning av två källor till en 34" och resten till andra systemet?
QD-OLED för överlägsna färger
AI-förbättrad Ambiglow