ASUS 39" ROG Swift PG39WCDM OLED WQHD (800R) 240 Hz USB-C
Art.nr: 2225851 | 90LM09R0-B01170
6 st bilder och 0 st videor.
ROG Swift OLED PG39WCDM har en 39-tums panel med 3:e generationens ROG OLED-teknologi som erbjuder 30 % ljusare bild jämfört med sin föregångare. En uppdateringsfrekvens på 240 Hz och en svarstid på 0,03 ms grå-till-grå (GTG) säkerställer otroligt uppslukande virtuella världar. Dessutom minskar en avancerad anpassad kylflänsdesign risken för inbränning för att förbättra prestandan och livslängden på OLED-panelen.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3440 x 1440
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    21:9
  • Responstid
    0,03 ms
Recensioner (2)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
39 "
Bildskärmsupplösning
3440 x 1440
Paneltyp
OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
21:9
Välvd
Ja, 800R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,266 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black
Ljusstyrka
275 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
Nej
USB Type C
Ja, 1 st (90 W)
USB-hub
Ja, 2 st 2.0 och 2 st 3.2
KVM-switch
Ja
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Höj och sänkbar fot
Ja, 80 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
890 mm
Djup
318 mm
Höjd
575 mm
Vikt
9,61 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
HDMI och USB-kabel
Energiklass
E
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
52,5 cm
Pakethöjd
34,5 cm
Paketlängd
98 cm
Paketvikt
15,32 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM09R0-B01170
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Verifierad köpare
Hej Erik, Vikten är med foten, den går ner till 6.94 kg utan fot! Ha en fin dag!
Är det någon som kan förklara hur KVM-switchen fungerar?
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
39 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ja, 800R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,266 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black
Ljusstyrka
275 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (90 W)
USB-hub
Ja, 2 st 2.0 och 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Höj och sänkbar fot
Ja, 80 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
890 mm
Djup
318 mm
Höjd
575 mm