Corsair 34" XENEON 34WQHD240-C OLED WQHD (1800R) 240 Hz USB-C
Art.nr: 2225958 | CM-9030005-PE
9 st bilder och 0 st videor.
XENEON 34WQHD240-C är en 34-tums QD-OLED gamingskärm med en upplösning på 3440 x 1440, 240 Hz uppdateringsfrekvens och 0,0 3ms GtG svarstid. Den har stöd för NVIDIA G-SYNC och AMD FreeSync Premium för smidig bild och är utrustad med HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 och USB Type-C. Skärmen erbjuder även inbyggt skydd mot inbränning och har en treårig garanti mot både inbränning och döda pixlar.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3440 x 1440
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    21:9
  • Responstid
    0,03 ms
Denna produkt har utgått!
Framröstad hajp
4 av 5 flammor.
2024‑08‑30
Snyggt i vitt och bonus för att det är ingen tydlig logotyp som tar fokus och sticker ut.
Läs mer
Recensioner (1)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
34 "
Bildskärmsupplösning
3440 x 1440
Paneltyp
QD-OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
21:9
Välvd
Ja, 1800R
Ytskikt
Matt
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3, 100 % Adobe RGB, 100 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
Nej
USB Type C
Ja, 1 st (65 W)
USB-hub
Ja, 4 st 3.1
KVM-switch
Ja
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 100 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -7 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 30 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Mått
Vikt
15 kg
Övrigt
Färg
Vit
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kablar
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
56,5 cm
Pakethöjd
25 cm
Paketlängd
105,5 cm
Paketvikt
19,8 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
CM-9030005-PE
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
34 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ja, 1800R
Ytskikt
Matt
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (65 W)
USB-hub
Ja, 4 st 3.1
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 100 mm