Philips 27" Evnia 27M2N8500 OLED QHD 360 Hz Ambiglow
Art.nr: 2226034 | 27M2N8500/00
8 st bilder och 0 st videor.
Evnia 27M2N8500 är designad för gaming i hög hastighet och kombinerar en imponerande uppdateringsfrekvens på 360 Hz med en QD OLED-panel. Med DisplayHDR TrueBlack 400-certifiering erbjuder den både snabb prestanda och enastående bildkvalitet för en fängslande spelupplevelse. Ambiglow är en funktion som förbättrar den visuella upplevelsen genom att skapa en anpassad ljusaura runt skärmen.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Denna produkt har utgått!
Recensioner (3)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
QD OLED
QD-OLED för överlägsna färger
HDR
HDR TrueBlack 400 ger otroliga skuggdetaljer
Ambiglow
AI-förbättrad Ambiglow
360
360 Hz uppdateringsfrekvens
Förbered dig på att spela med upp till 360 Hz med en tillhörande bilddefinition som verkligen ger en wow-känsla. Nå mål och träffa rätt snabbare – med fantastisk skärpa: Spelen förblir skarpa medan du avancerar bland nivåer och scener i rasande fart.
Dynamic Lighting
Synkronisera belysningen på alla enheter
QHD
Kristallklara bilder med Quad HD
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,2292 mm
Uppdateringsfrekvens
360 Hz
Responstid
0,03 ms
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
98,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Ja, Ambiglow
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 5 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 20 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
609,3 mm
Djup
247,5 mm
Höjd
513,7 mm
Vikt
7,35 kg
Övrigt
Färg
Vit
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Energiklass
G
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
14,1 cm
Pakethöjd
45,5 cm
Paketlängd
78 cm
Paketvikt
11,01 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
27M2N8500/00
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Medföljer det en VESA adapter i paketet?
Hej Jonathan! Japp skärmen kommer med VESA-fäste
När slutar er 1000kr påskrea på denna skärm?
Hej Mikael! Tips! Finns en i fyndhörnan just nu! Mvh
Hej Mikael! En Philips Evnia 27M2N8500 har en maximal uppdateringsfrekvens på 360 Hz vid QHD-upplösning (2560 x 1440). För att uppnå detta via USB-C 3.2, måste kabeln och porten stödja DisplayPort Alt Mode, eftersom USB-C i sig inte har tillräcklig bandbredd för att hantera 360 Hz vid QHD utan DisplayPort-protokollet. Om din dator har USB-C 3.2 med DisplayPort 1.4 Alt Mode, kan du få full 360 Hz vid QHD. Annars kan du behöva använda DisplayPort 1.4 eller HDMI 2.1, som också stöds av skärmen. Mvh
Stödjer DP 1.4 DSC?
Ja, det gör den.
1
Står att ytskiktet på skärmen är ”matt”. Stämmer detta?
QD-OLED för överlägsna färger
HDR
Ambiglow
AI-förbättrad Ambiglow
360
360 Hz uppdateringsfrekvens