LG 32" UltraGear 32GS95UV OLED 4K 240/480 Hz Dual Mode
Art.nr: 2226073 | 32GS95UV-B
7 st bilder och 0 st videor.
UltraGear 32GS95UE är en unik OLED-skärm för gaming som klarar både 240 Hz i 4K och hela 480 Hz i Full HD-läge. Välj mellan superflyt eller knivskarp bildkvalité utan kompromisser. Den är certifierad både för G-Sync samt FreeSync Premium Pro för bred kompatibilitet.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160, 1920 x 1080
  • Paneltyp
    OLED, MLA+
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Denna produkt har utgått!
Recensioner (6)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
32GS95UV
En ny typ av spelskärm
Välj uppdateringsfrekvens och upplösning. Dyk in i spel med VESA-certifierad Dual-Mode med UHD 240 Hz eller FHD 480 Hz simulerat på en 24" eller 27" skärm med en fysisk snabbknapp under skärmen. Överlägset bländskydd & låg reflektion-teknik ger dig en bättre tittarupplevelse var som helst genom att minska distraktioner även i den omgivande ljusmiljön.
32GS95UV
Reaktionssnabb och livfull
32GS95UV
Ljusstyrka för strålande spel
32GS95UV
Flytande spelupplevelse
32GS95UV
Helt ny och stilren design
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160, 1920 x 1080
Paneltyp
OLED, MLA+
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,1814 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 480 Hz i Full HD
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, VRR, Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
98,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m², 1300 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja, DTS HP:X
Funktioner
RGB
Ja, Hexagon Lightning
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 7 W (DTS)
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -10 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 15 °
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
714,1 mm
Djup
249,8 mm
Höjd
620,9 mm
Vikt
9,8 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
HDMI, DP och USB-kabel
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Artikelnummer
Paketbredd
18,3 cm
Pakethöjd
54,4 cm
Paketlängd
97,3 cm
Paketvikt
12,8 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
32GS95UV-B
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Har ni modellen med inbyggda högtalare, eller har den utgått?
Verifierad köpare
Är den sämre om man kör med hdmi istället för displayport
Kan man köra xbox series x med den här skärmen och har den hdmi 2.1 port?
Ja, det går bra och den har 2.1!
1
Ja, det är samma panel.
0
Har denna skärm en fläkt i sig?
Verifierad köpare
Fick min igår & hör inte fläkten alls
1
32GS95UV
En ny typ av spelskärm