Philips 55" 55OLED909 4K Ambilight Google TV OLED
Art.nr: 2227185 | 55OLED909/12
6 st bilder och 0 st videor.
Philips 55OLED909 kombinerar en fantastisk 4K OLED+-skärm med fyrsidig Ambilight och ljud från Bowers & Wilkins för en oslagbar upplevelse. P5 AI-processorn optimerar bildkvaliteten, medan Dolby Vision och Atmos skapar en biokänsla hemma. Med Google TV, HDMI 2.1 och 144 Hz VRR får du smidig streaming och gaming.
Snabbfakta
  • Upplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    OLED
  • Uppdateringsfrekvens
    144 Hz
  • System
    Google TV (Android 12)
  • Årsmodell
    2024
Framröstad hajp
5 av 5 flammor.
2025‑03‑20
77" Oled tv med ambilight. Vore intressant med ett test mot LGs OLED tv.
Läs mer
Recensioner (1)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Philips Ambilight TV OLED909 | OLED+ | 4-sided Ambilight
Uppslukande upplevelse. 4-sidig Ambilight-TV.
Oavsett vad du tittar på så är bilden så verklig. P5-motor med AI.
Underhållning du älskar, med lite hjälp från Google.
Fantastisk gaming. Ultralåg input lag, 144 Hz* VRR, G-sync, FreeSync.
Spela utan begränsningar och dras in i OLED:s otroliga realism! HDMI 2.1, en blixtsnabb uppdateringsfrekvens på 120 Hz och ultralåg input lag ger en smidig och responsiv spelupplevelse, otroligt jämna naturliga rörelser samt enastående grafik. Ambilights spelläge gör att spänningen stiger ännu mer, och om du spelar på en dator kan du få 144 Hz VRR via HDMI.
Legendariskt ljud från Bowers & Wilkins.
Ta med IMAX hem. IMAX Enhanced-certifierad.
Philips trådlösa hemmasystem som drivs av DTS Play-Fi.
Anslut enkelt till smarta hemnätverk och röstassistenter.
Bild och ljud som på bio. Dolby Vision och Dolby Atmos.
Bildegenskaper
Storlek
55 "
Upplösning
3840 x 2160
Paneltyp
OLED
Färgdjup
10 bitar
HDR
HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG (Hybrid Log Gamma)
Speltekniker
FreeSync Premium Pro, G-Sync, G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM, FreeSync Premium
Uppdateringsfrekvens
144 Hz
Responstid
0 ms
Bildprocessor
P5 Perfect Picture Engine
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 3.1 kanalas 81W (6 x 8.5W mellan/diskant, 30W Subwoofer)
Ljudformat
DTS-HD, Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
eARC
Ja
Smart TV
System
Google TV (Android 12)
Trådlöst nätverk
Ja, Wi-Fi 6 (802.11ax)
Trådat nätverk
Ja
Bluetooth
Ja, 5.2
Google Assistant
Chromecast
AirPlay
DLNA
TV-funktioner
Ambilight
Digitalmottagare
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+ 2.0
Timeshift
Nej
Text-TV
Ja, 1000 sidors minne
Anslutningar
HDMI
4 st, (2x 2.1, 2x 2.0)
HDMI-ARC
HDMI-CEC
Digital ljudutgång
Analog ljudutgång
USB
2 st, 2.0 & 3.0
Övriga portar
RJ45 Ethernet, Antenn,
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 225 mm
Djup
56 mm
Höjd
740 mm
Vikt
18,2 kg, Utan stativ
Övrigt
VESA
Ja, 300 x 300
Medföljande tillbehör
Fjärrkontroll, Litiumjonbatteri, USB-C Kabel, Strömkabel, Bordstativ
Energiklass
G
EPREL
Årsmodell
Artikelnummer
Paketbredd
17 cm
Pakethöjd
92 cm
Paketlängd
140 cm
Paketvikt
23,7 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
55OLED909/12
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten