LG 75" QNED85A6C evo 4K QNED Smart TV
Art.nr: 2227300 | 75QNED85A6C
11 st bilder och 0 st videor.
LG QNED85A6C bjuder på stark bildkvalitet med MiniLED, Dolby Vision och QNED evo-teknologi. α8 AI-processorn optimerar varje scen, medan 120 Hz och FreeSync ger flyt i gaming. Smart design och Magic Remote gör användningen enkel. Perfekt för både film, sport och spel – i en ultratunn premiumdesign.
Snabbfakta
  • Upplösning
    3840 x 2160
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz
  • System
    webOS Smart TV
  • Årsmodell
Denna produkt har utgått!
Recensioner (2)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Omdefinierade färger för uppslukande visning i stor skala
test
Helt Nya Dynamic QNED Colour
LG:s nya och förbättrade QNED-färgteknologi ger förbättrad färgåtergivning och färgbredd
test
MiniLED drivs av nya alpha AI Processor
Den smartare och snabbare NYA alpha AI Processor efter ett decennium av innovation
AI Picture Pro väcker varje bildruta till liv
Superslimmad design
Den slimmade designen ger en raffinerad touch till ditt utrymme.
Avancerat spelande
Upplev höjden av gaming med 144Hz VRR och AMD FreeSync Premium. Få igång ditt spel utan att lagg eller rörelseoskärpa hindrar din prestation.
Dolby Vision och Ambient FILMMAKER MODE
Bildegenskaper
Storlek
75 "
Upplösning
3840 x 2160
Mini LED
Ja
Färgdjup
10 bitar
HDR
HDR10, Dolby Vision, HLG (Hybrid Log Gamma)
Kontrast
Djup kontrast, avancerad LED-dimmer
Speltekniker
VRR, HGiG, ALLM, FreeSync Premium
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Bildprocessor
a8 AI Processor 4K Gen 2
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 2.0 ch, 20 W
Ljudformat
DTS-HD, Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
eARC
Ja
Smart TV
System
webOS Smart TV
Trådlöst nätverk
Ja, Wi-Fi 6
Trådat nätverk
Bluetooth
Ja, 5.3
Google Assistant
Nej
Chromecast
AirPlay
DLNA
TV-funktioner
Digitalmottagare
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+ 2.0
Timeshift
Text-TV
Ja, 2000 sidors minne
Anslutningar
HDMI
4 st, 2.1
HDMI-ARC
HDMI-CEC
Digital ljudutgång
Analog ljudutgång
USB
2 st, 2.0
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 677 mm
Djup
30,9 mm
Höjd
965 mm
Vikt
33 kg, Utan stativ
Övrigt
VESA
Ja, 400 x 300
Medföljande tillbehör
Fjärrkontroll Magic Remote MR25GA, 2x AA batteries, Strömkabel
Energiklass
E
EPREL
Årsmodell
2025
Artikelnummer
Paketbredd
20 cm
Pakethöjd
111,5 cm
Paketlängd
182 cm
Paketvikt
44 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
75QNED85A6C
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Helt Nya Dynamic QNED Colour
Superslimmad design
Avancerat spelande