LG 83" OLED83G5 evo AI 4K Smart TV
Art.nr: 2227331 | OLED83G54LW
5 st bilder och 0 st videor.
Fot medföljer ej.
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz, (VRR 165Hz)
  • Årsmodell
Denna produkt har utgått!
Recensioner (5)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
test
OLED evo AI G5 4K Smart TV
  • 4K-bildkvalitet, uppskalad bild och surroundljud med alpha 11 AI Processor Gen2
  • Sanna svärtor i varje pixel skapar fantastisk kontrast, djup och detaljer
  • 100 % färgtrohet för exakta verklighetstrogna färger. 100 % färgvolym för rikare nyanser
  • Ny AI-knapp, röstkontroller, dra och släpp-funktioner med AI Magic Remote
test
LG:s mest briljanta alpha 11 AI Processor Gen2 för den bästa tittarupplevelsen
Perfekta svärtor även i ljusa och mörka utrymmen
Perfekta färger
Ultimat spelande
Upplev gaming på topp med G-Sync-kompatibilitet, 165Hz VRR, 0,1ms pixelsvarstid, AMD FreeSync Premium och ClearMR 10000-certifiering. Börja lira utan fördröjning eller rörelseoskärpa.
One Wall-design
2 st bilder och 0 st videor.
AI Picture Pro väcker varje bildruta till liv
Komplettera din AI-upplevelse med AI Magic Remote med en dedikerad AI-knapp
AI Concierge
AI Concierge
AI Voice ID
AI Search
AI Search
Den bästa OLED TV:n för filmer
2 st bilder och 0 st videor.
Bildegenskaper
Storlek
83 "
HDR
HDR10, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HLG (Hybrid Log Gamma)
Speltekniker
G-Sync, G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM, FreeSync Premium
Uppdateringsfrekvens
120 Hz, (VRR 165Hz)
Bildprocessor
a11 AI Processor 4K Gen2
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 4.2 ch, 60 W
Ljudformat
DTS-HD, Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Trådlöst nätverk
Ja, WiFi 6
Bluetooth
Ja, 5.3
Bredd
1 847 mm
Djup
28 mm
Höjd
1 057 mm
Vikt
39 kg
Övrigt
VESA
Ja, 400 x 400
Medföljande tillbehör
Fjärrkontroll och väggfäste
Energiklass
E
Årsmodell
2025
Tillverkarens garanti
5 år
Artikelnummer
Paketbredd
25,3 cm
Pakethöjd
121 cm
Paketlängd
205 cm
Paketvikt
54,4 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
OLED83G54LW
Verifierad köpare
LG 55" OLED55G5 evo AI 4K Smart TV
Vill inte ha den väggen, har ni något bordsstativ att köpa till separat?
Följer väggfäste med på Köpet
LG 65" OLED65G5 evo AI 4K Smart TV
OLED evo AI G5 4K Smart TV
Perfekta färger
Ultimat spelande