LG 40" UltraFine 40WT95UF Nano IPS Black WUHD (2500R) 120 Hz Thunderbolt
Art.nr: 2227652 | 40WT95UF-W.AEU
8 st bilder och 0 st videor.
Maxad bildkvalitet med proffsfunktioner
40WT95UF är en 40" 5K2K-skärm (5120 x 2160) med Nano IPS Black och 120  Hz. Den levererar djup kontrast, bred färgtäckning (DCI-P3 99  %) och HDR 600 för livfull bild. Thunderbolt 5 (96  W), två HDMI-portar, DisplayPort och LG Switch-app ger smidig anslutning. Ergonomiskt stativ, flimmerreducering och TUV 5-stjärnig ögonkomfort erbjuder bekväm användning. EPEAT- och Energy Star-certifierad.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    5120 x 2160
  • Paneltyp
    Nano IPS Black
  • Bildformat
    21:9
  • Responstid
    5 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
5 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Recensioner (0)
Är du nöjd med din produkt, skriv en recension och låt alla veta!
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
40WT95UF
5K2K-skärm. Skarpare och bredare vy.
Detta är UltraFine 40WT95UF
Features
Display
  • 40" 5K2K (5120×2160) vid 120 Hz
  • Nano-IPS Black (2500R)
  • HDR 600 / DCI-P3 99 % (typ)
Användarvänlighet
  • Thunderbolt 5 (96 W)
  • 2× HDMI 2.1 & DisplayPort 2.1
  • LG Switch-app
Komfort & tillförlitlighet
  • Ergonomiskt stativ
  • Flimmerfri teknik & Läsarläge
  • TUV 5-stjärnig ögonkomfort
  • EPEAT- & Energy Star-certifierad
120 Hz Uppdateringsfrekvens
Smidiga bilder för precisa arbetsflöden
VESA-certifierad DisplayHDR™ 600
Varje detalj, fullt realiserad
Fånga varje nyans – från intensivt till subtilt
99 % DCI-P3 färgomfång
2000:1 djupare svärta
Och rika skuggor
Thunderbolt
Världens första 5K2K-skärm med Thunderbolt 5
  • 2× snabbare överföring – upp till 80 Gbps
  • Strömförsörjning – upp till 96 W
  • Skärmupplösning – upp till 5K2K
Portar
Oändliga anslutningsmöjligheter med flera portar
Daisy
Daisy Chain
Effektivisera arbetsflödet och öka produktiviteten
Design
Ren och slimmad design
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
40 "
Bildskärmsupplösning
5120 x 2160
Paneltyp
Nano IPS Black
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Bildformat
21:9
Välvd
Ja, 2500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,1815 mm
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Responstid
5 ms
Adaptiv synkronisering
VRR, FreeSync Premium
Kontrast
2000:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 600
Ljusstyrka
360 cd/m², 600 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 2.1
Daisy Chain
Ja, WUHD / 120 Hz
Thunderbolt
Ja, 2 st (1 st in, 1 st ut) 96 W
USB Type C
Ja, 5 st (4 st upp / 1 st ner)
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Ja
Ethernet
Ja
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Nej
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 10 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 20 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
947,7 mm
Djup
260 mm
Höjd
614,3 mm
Vikt
14,1 kg
Övrigt
Färg
Vit
Medföljande tillbehör
HDMI, DP, Thunderbolt och USB-kablar
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Artikelnummer
Paketbredd
56,4 cm
Pakethöjd
20,1 cm
Paketlängd
120,6 cm
Paketvikt
17,8 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
40WT95UF-W.AEU
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
40WT95UF
Detta är UltraFine 40WT95UF
Features
Display