Gigabyte 27" MO27Q28G OLED QHD 280 Hz
Gamingskärm med 4th gen WOLED
Snabbfakta
- Bildskärmsupplösning2560 x 1440
- PaneltypOLED
- Bildformat16:9
- Responstid0,03 ms
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer infoEnergiklass
Finns även i fyndhörnan
Tillbehör
Finns även i fyndhörnan
Recensioner (22)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
MO27Q28G OLED Gaming Monitor
- Extremt snabb med 280 Hz uppdateringsfrekvens och 0,03 ms responstid, optimerad för gaming
Fantastisk färgåtergivning
Perfekt synkad
AI OLED Care
Primary Tandem OLED
99 % Anti-Reflection
4-sidig ramlös design
Panelspecifikationer
- Skärmstorlek
- 27 "
- Bildskärmsupplösning
- 2560 x 1440
- Paneltyp
- OLED
- Mini LED
- Nej
- Färgdjup
- 10 bitar
- Bildformat
- 16:9
- Välvd
- Nej
- Ytskikt
- Matt
- Pixelstorlek
- 0,2292 mm
- Uppdateringsfrekvens
- 280 Hz
- Responstid
- 0,03 ms
- Adaptiv synkronisering
- G-Sync Compatible, VRR
- Färgrymd
- 99,5 % DCI-P3
- HDR (High Dynamic Range)
- Ja, HDR 500 True Black
- Ljusstyrka
- 335 cd/m², 1500 cd/m² peak
- HDMI
- Ja, 2 st 2.1
- DisplayPort
- Ja, 1 st 1.4
- DSC (Display Stream Compression)
- USB Type C
- Ja, 1 st (18 W)
- USB-C DisplayPort (DP Alt Mode)
- Ja
- USB-hub
- Ja, 2 st 3.2
- Högtalare
- Ja, 2 x 5 W
- VESA-fäste
- Ja, 100 x 100
- Höj och sänkbar fot
- Ja, 130 mm
- Pivotfunktion
- Ja, 90 °
- Tiltbar
- Ja, -5 ° / 21 °
- Vridbar
- Ja, 15 °
- Kensingtonlås
Mått
- Bredd
- 604,4 mm
- Djup
- 187,5 mm
- Höjd
- 526,5 mm
- Vikt
- 6 kg
Övrigt
- Färg
- Svart
- Medföljande tillbehör
- DP, HDMI och USB-kabel
- Energiklass
- F, G vid HDR
- EPREL
- Tillverkarens garanti
- 3 år
Artikelnummer
- Paketbredd
- 36,3 cm
- Pakethöjd
- 11 cm
- Paketlängd
- 80,8 cm
- Paketvikt
- 9,97 kg
- Vårt ArtNr
- Tillverkarens ArtNr
- MO27Q28G
- Upplagd
- Releasedatum
- 2025‑10‑17
- Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Gigabyte 27" MO27Q28GR OLED QHD 280 Hz
Yes det hade jag tänkt göra. Tänkte bara om det inte fixar det om man kan lämna tillbaka den då?
Är storleken på skärmen i specifikationer korrekt? Den ser väldigt kvadratisk ut. 604,4 mm x 526,5 mm känns ganska kvadratisk eller är det bara jag?
Enligt Gigabyte är måtten på skärmen utan fot: 604.4 * 350.2 * 54.4 mm och med foten är måtten: 604.4 * 526.5 * 187.5 mm. https://www.gigabyte.com/Monitor/MO27Q28GR/sp
1
1
Gigabyte själva säger "max 3 bright dots och max 5 dark dots".
Varför står den som utgått om den släpptes idag?
Stämmer det att leveranserna i europa blivit försenade till kring november?
MO27Q28G OLED Gaming Monitor
Fantastisk färgåtergivning
Perfekt synkad
AI OLED Care
Primary Tandem OLED
99 % Anti-Reflection