ASUS 34" ROG Strix XG34WCDG OLED WQHD (1800R) 175 Hz
Art.nr: 2228524 | 90LM0B70-B01171
8 st bilder och 0 st videor.
Ultrabred QD-OLED-skärm för gaming
ROG Strix XG34WCDG är en 34-tums QD-OLED-spelskärm med 175 Hz uppdateringsfrekvens och ultrasnabb svarstid på 0,03 ms. Med ASUS OLED Care Pro och Neo Proximity Sensor minskas risken för inbränning. Skärmen är HDR 400 True Black-certifierad, täcker 99,3 % DCI-P3, har äkta 10-bitars färg och Delta E < 2 för exakt HDR. Den är även G-Sync-kompatibel och har FreeSync Premium Pro.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3440 x 1440
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    21:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
13 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (0)
Är du nöjd med din produkt, skriv en recension och låt alla veta!
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
34 "
Bildskärmsupplösning
3440 x 1440
Paneltyp
QD-OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
21:9
Välvd
Ja, 1800R
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,232 mm
Uppdateringsfrekvens
175 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99,3 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
Nej
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Ja
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 25 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
812 mm
Djup
199 mm
Höjd
545 mm
Vikt
8,3 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP och USB-kabel
Energiklass
F
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
51,5 cm
Pakethöjd
22,4 cm
Paketlängd
93 cm
Paketvikt
11,7 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0B70-B01171
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
34 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ja, 1800R
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,232 mm
Uppdateringsfrekvens
175 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99,3 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 25 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
812 mm
Djup
199 mm
Höjd
545 mm