ASUS 32" ROG Swift PG32UCDP OLED 4K 240/480 Hz Dual Mode USB-C
Art.nr: x218982 | 90LM0A50-B01370
5 st bilder och 0 st videor.
Öppnad förpackning, komplett med alla tillbehör.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
ROG Swift PG32UCDP gör att du kan uppleva det bästa av två världar med Frame Rate Boost som möjliggör växling från 4K 240 Hz till Full HD 480 Hz. 4K OLED med äkta 10-bit och 99% DCI-P3 färgomfång samt HDR True Black 400 gör att du får fantastiska färger och svärta. Skärmen har även avancerad ASUS OLED Care, jämn ljusstyrka och en fläktlös design med en specialdesignad kylfläns som ökar livslängden.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160, 1920 x 1080
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Recensioner (18)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160, 1920 x 1080
Paneltyp
OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 480 Hz i Full HD
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, VRR
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
250 cd/m², 1300 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (90 W)
USB-hub
Ja, 3 st 3.2
KVM-switch
Ja
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 80 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
714 mm
Djup
274 mm
Höjd
579 mm
Vikt
7,3 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
HDMI, DP och USB-kablar
Tillverkarens garanti
1 år
Artikelnummer
Paketbredd
51,4 cm
Pakethöjd
23,8 cm
Paketlängd
86,8 cm
Paketvikt
13,5 kg
Vårt ArtNr
x218982
Tillverkarens ArtNr
90LM0A50-B01370
Upplagd
Upplagd av
LV
Produktblad
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 480 Hz i Full HD
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
250 cd/m², 1300 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (90 W)
USB-hub
Ja, 3 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 80 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
714 mm
Djup
274 mm
Höjd
579 mm