ASUS 27" ROG Strix XG27AQDMG OLED QHD 240 Hz
Art.nr: x219021 | 90LM0AH0-B01A70
7 st bilder och 1 st video.
Öppnad förpackning, komplett med alla tillbehör
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Finns även som ny
Framröstad hajp
5 av 5 flammor.
2024‑06‑28
Äntligen, GLOSS!
Läs mer
Recensioner (54)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 144 Hz via HDMI
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, VRR, ALLM, FreeSync Premium
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
605 mm
Djup
219 mm
Höjd
508 mm
Vikt
6,7 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Övrigt
Tripod-fäste, mobilhållare
Tillverkarens garanti
1 år
Artikelnummer
Paketbredd
44 cm
Pakethöjd
22 cm
Paketlängd
67,3 cm
Paketvikt
9,5 kg
Vårt ArtNr
x219021
Tillverkarens ArtNr
90LM0AH0-B01A70
Upplagd
Upplagd av
NJA
Produktblad
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 144 Hz via HDMI
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
605 mm
Djup
219 mm
Höjd
508 mm