ASUS 27" ROG Strix XG27AQWMG OLED QHD 280 Hz
Spår av användning förekommer, som t.ex. gray banding.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
Snabbfakta
- Bildskärmsupplösning2560 x 1440
- PaneltypOLED
- Bildformat16:9
- Responstid0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
Leverans från butik möjlig i kassan
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer infoEnergiklass
Finns även som ny
Tillbehör
Finns även som ny
Framröstad recension
- 280hz
- Knivskarp bild
- Mycket bra färger
- Hade önskat att skärmstativet gick några centimerter högre
Recensioner (41)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
ROG Strix OLED XG27AQWMG
Tandem OLED-teknik
15 % högre ljusstyrka
25 % större färgvolym
60 % längre livslängd för OLED
ASUS OLED Care Pro
Bekymmersfri OLED-skärm
ROG OLED Anti-Flicker
Enhetlig ljusstyrka
Smidig och responsiv
Rik anslutningsbarhet
Spela smartare med AI-assistenten
Panelspecifikationer
- Skärmstorlek
- 27 "
- Bildskärmsupplösning
- 2560 x 1440
- Paneltyp
- OLED
- Mini LED
- Nej
- Färgdjup
- 10 bitar
- Bildformat
- 16:9
- Välvd
- Nej
- Ytskikt
- Glansigt
- Pixelstorlek
- 0,229 mm
- Uppdateringsfrekvens
- 280 Hz
- Responstid
- 0,03 ms
- Adaptiv synkronisering
- FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible
- Kontrast
- 1,5M:1
- Färgrymd
- 99,5 % DCI-P3
- HDR (High Dynamic Range)
- Ja, HDR 500 True Black, HDR10
- Ljusstyrka
- 335 cd/m², 1500 cd/m² peak
- HDMI
- Ja, 2 st 2.1
- DisplayPort
- Ja, 1 st 1.4
- DSC (Display Stream Compression)
- USB-hub
- Ja, 2 st 3.2
- RGB
- Ja, Aura Sync
- VESA-fäste
- Ja, 100 x 100
- Höj och sänkbar fot
- Ja, 110 mm
- Pivotfunktion
- Ja, 90 °
- Tiltbar
- Ja, -5 ° / 20 °
- Vridbar
- Ja, 45 °
- Kensingtonlås
Mått
- Bredd
- 605 mm
- Djup
- 188 mm
- Höjd
- 500 mm
- Vikt
- 6,7 kg
Övrigt
- Färg
- Svart
- Medföljande tillbehör
- DP, HDMI och USB-kabel
- Övrigt
- Tripod-fäste
- Energiklass
- F, G vid HDR
- EPREL
Artikelnummer
- Paketbredd
- 47 cm
- Pakethöjd
- 18,6 cm
- Paketlängd
- 78 cm
- Paketvikt
- 9,1 kg
- Vårt ArtNr
- x250134
- Tillverkarens ArtNr
- 90LM0BZ0-B01171
- Upplagd
- Upplagd av
- LV
- Produktblad
ROG Strix OLED XG27AQWMG
Tandem OLED-teknik
15 % högre ljusstyrka
25 % större färgvolym
60 % längre livslängd för OLED