ASUS 27" ROG Strix XG27AQWMG OLED QHD 280 Hz
Art.nr: x250181 | 90LM0BZ0-B01171
7 st bilder och 1 st video.
27%
Öppnad förpackning, komplett med alla tillbehör. 1 död pixel snett till höger ovanför skärmens mitt.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
ROG Strix XG27AQWMG är en 27-tums QHD TrueBlack Glossy Tandem OLED-spelskärm med 280 Hz uppdateringsfrekvens och 0,03 ms responstid. Den nya Tandem OLED-tekniken ger 15 % högre ljusstyrka, 25 % större färgvolym och 60 % längre livslängd. Med VESA DisplayHDR True Black 500, 99,5 % DCI-P3 och ASUS OLED Care Pro erbjuder den skarp, färgrik och hållbar prestanda.
  • Paneltyp
    OLED
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
Från butik
1 st
Leverans från butik möjlig i kassan
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (41)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Strix
ROG Strix OLED XG27AQWMG
Tandem
Tandem OLED-teknik
3 st bilder och 0 st videor.
Ljus
15 % högre ljusstyrka
25 % större färgvolym
60 % längre livslängd för OLED
Heatsink
ASUS OLED Care Pro
Bekymmersfri OLED-skärm
ROG OLED Anti-Flicker
Enhetlig ljusstyrka
Sync
Smidig och responsiv
Rik anslutningsbarhet
Spela smartare med AI-assistenten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Paneltyp
OLED
Mini LED
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible
Färgrymd
99,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 500 True Black, HDR10
Ljusstyrka
335 cd/m², 1500 cd/m² peak
HDMI
Ja, 2 st 2.1
RGB
Ja, Aura Sync
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Bredd
605 mm
Djup
188 mm
Höjd
500 mm
Vikt
6,7 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Övrigt
Tripod-fäste
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Artikelnummer
Paketbredd
47 cm
Pakethöjd
18,6 cm
Paketlängd
78 cm
Paketvikt
9,1 kg
Vårt ArtNr
x250181
Tillverkarens ArtNr
90LM0BZ0-B01171
Upplagd
Upplagd av
ASE
Produktblad
Strix
ROG Strix OLED XG27AQWMG
Tandem
Tandem OLED-teknik
3 st bilder och 0 st videor.
Ljus
15 % högre ljusstyrka
25 % större färgvolym
60 % längre livslängd för OLED