ASUS 32" TUF Gaming VG32VQ1BR VA (1500R) QHD 165 Hz
Art.nr: 2219052 | 90LM0661-B02170
4 st bilder och 0 st videor.
TUF Gaming VG32VQ1BR är en 32-tums, QHD (2560 x 1440), böjd skärm med snabb 165 Hz uppdateringsfrekvens. Den levererar fantastiska bilder från alla vinklar med en 1500R-krökning som säkerställer att varje punkt är lika långt från dina ögon. Med apaptiv synkronisering (FreeSync Premium), får du extremt flytande spel utan tearing eller stutter. Den har även den senaste ASUS-exklusiva Extreme Low Motion Blur-tekniken, och uppnår 1 ms (MPRT) för att eliminera smearing och rörelseoskärpa.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    VA
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms, MPRT
Denna produkt har utgått!
Recensioner (5)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
VA
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,272 mm
Uppdateringsfrekvens
165 Hz
Responstid
1 ms, MPRT
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium
Kontrast
3000:1
Färgrymd
90 % DCI-P3, 120 % SRGB
HDR (High Dynamic Range)
Nej
Ljusstyrka
220 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.2
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 10 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
709,8 mm
Djup
243,3 mm
Höjd
507,1 mm
Vikt
7,54 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP-kabel
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
60,2 cm
Pakethöjd
22,6 cm
Paketlängd
81 cm
Paketvikt
10,5 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0661-B02170
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Hej, Det har mest troligen gått lite snabbt där, skärmen har stöd för HDR10
Är denna skärm g-sync kompatibel även via hdmi eller måste man använda sig av dp porten?
Hej Jimmy, ASUS 32" TUF Gaming VG32VQ1BR VA (1500R) QHD 165 Hz skärmen stödjer FreeSync Premium-teknik genom både DP och HDMI-portar. Men det finns tyvärr ingen specifik information om att den är G-Sync-kompatibel.. Vänligen,
Verifierad köpare
Kan man koppla denna skärm på en VESA monitor arm?
Ser så ut, skruvhålen är synliga i bilderna.
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,272 mm
Uppdateringsfrekvens
165 Hz
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium
Kontrast
Färgrymd
90 % DCI-P3, 120 % SRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ljusstyrka
220 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.2
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 10 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
709,8 mm
Djup
243,3 mm
Höjd
507,1 mm