ASUS 34" TUF Gaming VG34VQL1B VA (1500R) 165 Hz
Art.nr: 2219328 | 90LM06F0-B01170
8 st bilder och 0 st videor.
34-tums WQHD (3440 x 1440) 1500R böjd spelmonitor med ultrasnabb 165 Hz uppdateringsfrekvens. ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB SYNC)-teknik möjliggör ELMB tillsammans med Adaptive-sync, vilket eliminerar ghosting och tearing. High Dynamic Range (HDR)-teknologi med professionellt färgområde ger kontrast och färgprestanda som uppfyller DCI-P3 90% färgområde och HDR 400.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3440 x 1440
  • Paneltyp
    VA
  • Bildformat
    21:9
  • Responstid
    1 ms, MPRT
Denna produkt har utgått!
Recensioner (2)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
TUF Gaming VG34VQL1B
TUF Gaming VG34VQL1B
Allt du behöver för smidig gaming
TUF Gaming VG34VQL1B är en böjd 34-tums WQHD-skärm (3440 x 1440) med en ultrasnabb 165 Hz-uppdateringsfrekvens som är designad för professionella gamers och de som vill ha uppslukande gamingupplevelser. Specifikationerna är imponerande, men inte det bästa som VG34VQL1B har att bjuda på. Den imponerande böjda skärmen har 165 Hz i uppdateringsfrekvens och adaptiv synkroniseringsteknik (FreeSync™ Premium) för extremt lättflytande gameplay utan tearing eller hackningar (stuttering).
TUF Gaming VG34VQL1B
34-tums uppslukande böjning
TUF Gaming VG34VQL1B
165 Hz i uppdateringsfrekvens
TUF Gaming VG34VQL1B med 165 Hz (OC) i uppdateringsfrekvens eliminerar lagg och rörelseoskärpa och ger dig överhanden i förstapersonskjutare och racing-, realtidsstrategi- och sportspel. Den ultrasnabba uppdateringsfrekvensen gör att du kan spela med de högsta grafikinställningarna så att du reagerar direkt på vad som händer på skärmen.
TUF Gaming VG34VQL1B
SPELFÖRBÄTTRINGAR
TUF Gaming VG34VQL1B
Omfattande anslutningar
Omfattande anslutningsmöjligheter, inklusive två DisplayPort 1.4, två HDMI (V2.0), USB-hubb och ett 3,5 mm hörlursuttag för anslutning till ett brett utbud av multimedieenheter.
TUF Gaming VG34VQL1B
Ergonomisk design
TUF Gaming VG34VQL1B
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
34 "
Bildskärmsupplösning
3440 x 1440
Paneltyp
VA
Mini LED
Nej
Bildformat
21:9
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2325 mm
Uppdateringsfrekvens
165 Hz
Responstid
1 ms, MPRT
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium
Färgrymd
90 % Adobe RGB, 120 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400
Ljusstyrka
550 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
Nej
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
809 mm
Djup
274 mm
Höjd
546 mm
Vikt
9,01 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP och USB-kabel
Energiklass
G
EPREL
400681
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
51,6 cm
Pakethöjd
22,6 cm
Paketlängd
98 cm
Paketvikt
11,74 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM06F0-B01170
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Usb hubben, förmodar att det är som en ström försöjd hubb?
Yes! Skärmen ger ström till hubben och dess enheter. Mvh
Verifierad köpare
medföljer dp kabel?
Verifierad köpare
Min gjorde det åtminstone. Även USB-B för att ge ström till USB-Hub.
TUF Gaming VG34VQL1B
TUF Gaming VG34VQL1B
TUF Gaming VG34VQL1B
34-tums uppslukande böjning
TUF Gaming VG34VQL1B
165 Hz i uppdateringsfrekvens
TUF Gaming VG34VQL1B
SPELFÖRBÄTTRINGAR
TUF Gaming VG34VQL1B
Omfattande anslutningar