ASUS 27" TUF Gaming VG27AQA1A VA QHD 170 Hz
Art.nr: 2222810 | 90LM05Z0-B05370
6 st bilder och 0 st videor.
TUF Gaming VG27AQA1A är en 27-tums QHD (2560 x 1440) spelmonitor med 170 Hz uppdateringsfrekvens och 1 ms (MPRT) svarstid för extremt uppslukande spel. Den har Extreme Low Motion Blur-teknik (ELMB) och FreeSync Premium för att eliminera ghosting och tearing. Dessutom stöder den HDR10 för fantastisk kontrast och verklighetstrogna färger.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    VA
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms, MPRT
Denna produkt har utgått!
Recensioner (5)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
VA
Mini LED
Nej
Färgdjup
8 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,231 mm
Uppdateringsfrekvens
170 Hz
Responstid
1 ms, MPRT
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium
Kontrast
3000:1
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
300 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.2
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
615,19 mm
Djup
213,54 mm
Höjd
454,86 mm
Vikt
4,65 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP-kabel
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
47,5 cm
Pakethöjd
16 cm
Paketlängd
68,9 cm
Paketvikt
6,75 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM05Z0-B05370
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Is the length of this monitor same as the legs for like 27" ASUS TUF Gaming VG27AQL3A - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - Fast IPS? Should be about 27cm?
Vad är det för hz med hdmi är det ingen drop off mellan HDMI och Display Port?
170Hz via DisplayPort och upp till 144Hz via HDMI. Så det finns en liten skillnad i maximal uppdateringsfrekvens mellan HDMI och DisplayPort.
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
8 bitar
Välvd
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,231 mm
Uppdateringsfrekvens
170 Hz
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium
Kontrast
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
300 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.2
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
615,19 mm
Djup
213,54 mm
Höjd
454,86 mm