Corsair 27" XENEON 27QHD240 OLED QHD 240 Hz
Snabbfakta
- Bildskärmsupplösning2560 x 1440
- PaneltypOLED
- Bildformat16:9
- Responstid0,03 ms
Tillbehör
Framröstad hajp
Recensioner (5)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Otroligt reaktionssnabb gamingskärm
Med upp till 240Hz uppdateringsfrekvens är XENEON 27QHD240 OLED otroligt smidig. Rörelseoskärpa elimineras effektivt under spel med hög bildhastighet även under de snabbaste scenerna, med stöd av NVIDIA® G-SYNC-kompatibilitet och AMD FreeSync™ Premium-certifiering för att säkerställa jämna bilder med mindre skärmavrivning.
Fantastisk bildkvalité
Med den senaste tekniken
Gott om anslutningsalternativ
Panelspecifikationer
- Skärmstorlek
- 27 "
- Bildskärmsupplösning
- 2560 x 1440
- Paneltyp
- OLED
- Mini LED
- Nej
- Färgdjup
- 10 bitar
- Bildformat
- 16:9
- Välvd
- Nej
- Ytskikt
- Matt
- Pixelstorlek
- 0,2292 mm
- Uppdateringsfrekvens
- 240 Hz
- Responstid
- 0,03 ms
- Adaptiv synkronisering
- G-Sync Compatible, FreeSync Premium
- Kontrast
- 1,5M:1
- Färgrymd
- 100 % Adobe RGB, 98,5 % DCI-P3
- HDR (High Dynamic Range)
- Ja, HDR10
- Ljusstyrka
- 200 cd/m², 1000 cd/m² peak
- HDMI
- Ja, 2 st 2.1
- DisplayPort
- Ja, 1 st 1.4
- Daisy Chain
- USB Type C
- Ja, 2 st (1 st 65 W + 1 st 15 W med KVM)
- USB-hub
- Ja, 4 st 3.1
- VESA-fäste
- Ja, 100 x 100
- Höj och sänkbar fot
- Ja, 100 mm
- Pivotfunktion
- Ja, 90 °
- Tiltbar
- Ja, -7 ° / 15 °
- Vridbar
- Ja, 30 °
- PbP (Picture by Picture)
- PiP (Picture in Picture)
- Kensingtonlås
Mått
- Bredd
- 530,77 mm
- Djup
- 224,26 mm
- Höjd
- 604,42 mm
- Vikt
- 6,3 kg
Övrigt
- Färg
- Svart
- Medföljande tillbehör
- HDMI, DP och USB-kablar
- Energiklass
- F
- Tillverkarens garanti
- 3 år
Artikelnummer
- Paketbredd
- 25 cm
- Pakethöjd
- 49,5 cm
- Paketlängd
- 68,1 cm
- Paketvikt
- 9,9 kg
- Vårt ArtNr
- Tillverkarens ArtNr
- CM-9030002-PE
- Upplagd
- Produktblad
- Pixelpolicy
- /info/12/pixelpolicy
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
har ni hört mycket klagomål gällande ljusstyrkan? och har ni några tips på hur man får det ljusare?
Vad för skärm coating har den?
Skärmen är en glänsande men matt yta som gör att skärmen är helt underbar att spela på.
Hur är inbrännings garantin på denna skärm?