ASUS 32" ROG Swift PG32UQXR Mini LED 4K 160 Hz HDR
Art.nr: 2223582 | 90LM0833-B01370
8 st bilder och 0 st videor.
ROG Swift PG32UQXR är en maxad 4K 160 Hz DP/HDMI 2.1 gamingskärm. Den är designad för att leverera otroligt verklighetstrogna spelbilder och har 576 oberoende mini LED-zoner som levererar en maximal ljusstyrka på 1000 nits, medan Quantum Dot möjliggör över en miljard färger. Och för att säkerställa den allra bästa färgåtergivningen är varje skärm fabrikskalibrerad till Delta E<2.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    IPS, Quantum Dot
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms
Recensioner (1)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160
Paneltyp
IPS, Quantum Dot
Mini LED
Ja, 576 zoner
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,1845 mm
Uppdateringsfrekvens
160 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro
Kontrast
1000:1
Färgrymd
96 % DCI-P3, 160 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 1000
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 2 st 2.1
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
Nej
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 70 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 25 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
726 mm
Djup
279 mm
Höjd
541 mm
Vikt
10,8 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
HDMI, DP och USB-kabel
Övrigt
Tripod-fäste
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
64 cm
Pakethöjd
28,2 cm
Paketlängd
82,9 cm
Paketvikt
15,9 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0833-B01370
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Mini LED
Ja, 576 zoner
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,1845 mm
Uppdateringsfrekvens
160 Hz
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro
Kontrast
Färgrymd
96 % DCI-P3, 160 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 1000
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
DisplayPort
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 70 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 25 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
726 mm
Djup
279 mm
Höjd
541 mm