Cooler Master 34" GM34-CWQ2 VA WQHD (1500R) 180 Hz USB-C
Snabbfakta
- Bildskärmsupplösning3440 x 1440
- PaneltypVA, Quantum Dot
- Bildformat21:9
- Responstid0,5 ms, MPRT
Tillbehör
Recensioner (12)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Din lösning för arbete, film och gaming
Högupplöst ock krökt bildskärm
Vibrerande färgnoggranhet
M34-CWQ2 är utrustad med en 165 Hz / 180 Hz (OC) WQHD-panel med 0,5 ms responstid. Med Dynamic Overdrive ställs den optimala overdrive-inställningen automatiskt in baserat på spelets bildhastighet, för att ge bästa pixel-overdrive-prestanda.
Picture by Picture (PbP) och Picture in Pcture (PiP)
Panelspecifikationer
- Skärmstorlek
- 34 "
- Bildskärmsupplösning
- 3440 x 1440
- Paneltyp
- VA, Quantum Dot
- Mini LED
- Nej
- Färgdjup
- 10 bitar, 8 bitar + FRC
- Bildformat
- 21:9
- Välvd
- Ja, 1500R
- Ytskikt
- Matt
- Uppdateringsfrekvens
- 180 Hz
- Responstid
- 0,5 ms, MPRT
- Adaptiv synkronisering
- G-Sync Compatible, FreeSync Premium
- Kontrast
- Färgrymd
- 95 % DCI-P3
- HDR (High Dynamic Range)
- Ja, HDR 400
- Ljusstyrka
- 320 cd/m²
- HDMI
- Ja, 2 st 2.0
- DisplayPort
- Ja, 1 st 1.4
- Daisy Chain
- Nej
- USB Type C
- Ja, 1 st (65 W)
- USB-hub
- Ja, 2 st
- Högtalare
- Ja, 2 x 5 W
- VESA-fäste
- Ja, 100 x 100
- Höj och sänkbar fot
- Ja, 80 mm
- Pivotfunktion
- Tiltbar
- Ja, -5 ° / 15 °
- Vridbar
- Ja, 15 °
- PbP (Picture by Picture)
- PiP (Picture in Picture)
Övrigt
- Färg
- Svart
- Energiklass
- F, G vid HDR
- EPREL
- Tillverkarens garanti
- 3 år
Artikelnummer
- Paketbredd
- 19,1 cm
- Pakethöjd
- 46,5 cm
- Paketlängd
- 89 cm
- Paketvikt
- 10,2 kg
- Vårt ArtNr
- Tillverkarens ArtNr
- CMI-GM34-CWQ2-EK
- Upplagd
- Produktblad
- Pixelpolicy
- /info/12/pixelpolicy
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Hej, har skärmen nätverksport?
Nje, tyvärr inte.
0
Hejsan Inet! Jag har köpt en Cooler Master 34" GM34-CWQ2 VA WQHD (1500R) 180 Hz, och undrar hur man konfigurerar KVM funktionen med att koppla in två datorer till samma skärm (typ härdad arbetsdator + privat ohärdad dator). Läste ovan att man behöver en Firewire/USB-C kabel för att koppla in en laptop med detta gränssnitt. Min privata dator tänkte jag koppla in med HDMI eller Display port. Stämmer min tolkning av Antons recension, och vad rekommenderar ni för Firewire/USB-C kabel i så fall? Tacksam för snabbt svar för ni har 30 dagars öppet köp. Hälsningar Roger
Vad är skillnaden förutom Hz på denna och original GM34-CWQ? Då denna kostar 2000 mer.
Hej Marco, Cooler Master 34" GM34-CWQ2 VA WQHD CMI-GM34-CWQ2-EK och original GM34-CWQ delar många egenskaper, inklusive en 34-tums VA-panel med en 1500R-kurvature och ett 21:9 bildförhållande. Men GM34-CWQ2 har en högre nativ uppdateringsfrekvens som också stöder överklockning. Vänligen,
Är det 165/180 Hz över usb-c?
Hej Emil, Ja, det går att köra 165/180 Hz över USB-C samt Displayport. Endast 100Hz över HDMI.
Högupplöst ock krökt bildskärm
Vibrerande färgnoggranhet