Cooler Master 34" GM34-CWQ2 VA WQHD (1500R) 180 Hz USB-C
Art.nr: 2224285 | CMI-GM34-CWQ2-EK
15 st bilder och 0 st videor.
GM34-CWQ2 är noggrant utformad för exceptionellt värde och prestanda. Med sin WQHD-upplösning och en Quantum Dot-panel förbättrar den dina arbets- och spelupplevelser genom att erbjuda ett brett DCI-P3 färgomfång, allt visas sömlöst med en hög 180 Hz uppdateringsfrekvens.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3440 x 1440
  • Paneltyp
    VA, Quantum Dot
  • Bildformat
    21:9
  • Responstid
    0,5 ms, MPRT
Denna produkt har utgått!
Recensioner (12)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Din lösning för arbete, film och gaming
Högupplöst ock krökt bildskärm
Vibrerande färgnoggranhet
M34-CWQ2 är utrustad med en 165 Hz / 180 Hz (OC) WQHD-panel med 0,5 ms responstid. Med Dynamic Overdrive ställs den optimala overdrive-inställningen automatiskt in baserat på spelets bildhastighet, för att ge bästa pixel-overdrive-prestanda.
Picture by Picture (PbP) och Picture in Pcture (PiP)
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
34 "
Bildskärmsupplösning
3440 x 1440
Paneltyp
VA, Quantum Dot
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Bildformat
21:9
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Uppdateringsfrekvens
180 Hz
Responstid
0,5 ms, MPRT
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Kontrast
4000:1
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400
Ljusstyrka
320 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
Nej
USB Type C
Ja, 1 st (65 W)
USB-hub
Ja, 2 st
KVM-switch
Ja
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 5 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 80 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 15 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Övrigt
Färg
Svart
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
19,1 cm
Pakethöjd
46,5 cm
Paketlängd
89 cm
Paketvikt
10,2 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
CMI-GM34-CWQ2-EK
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Hej, har skärmen nätverksport?
Nje, tyvärr inte.
Verifierad köpare
Hejsan Inet! Jag har köpt en Cooler Master 34" GM34-CWQ2 VA WQHD (1500R) 180 Hz, och undrar hur man konfigurerar KVM funktionen med att koppla in två datorer till samma skärm (typ härdad arbetsdator + privat ohärdad dator). Läste ovan att man behöver en Firewire/USB-C kabel för att koppla in en laptop med detta gränssnitt. Min privata dator tänkte jag koppla in med HDMI eller Display port. Stämmer min tolkning av Antons recension, och vad rekommenderar ni för Firewire/USB-C kabel i så fall? Tacksam för snabbt svar för ni har 30 dagars öppet köp. Hälsningar Roger
Verifierad köpare
Vad är skillnaden förutom Hz på denna och original GM34-CWQ? Då denna kostar 2000 mer.
Hej Marco, Cooler Master 34" GM34-CWQ2 VA WQHD CMI-GM34-CWQ2-EK och original GM34-CWQ delar många egenskaper, inklusive en 34-tums VA-panel med en 1500R-kurvature och ett 21:9 bildförhållande. Men GM34-CWQ2 har en högre nativ uppdateringsfrekvens som också stöder överklockning. Vänligen,
Är det 165/180 Hz över usb-c?
Hej Emil, Ja, det går att köra 165/180 Hz över USB-C samt Displayport. Endast 100Hz över HDMI.
Högupplöst ock krökt bildskärm
Vibrerande färgnoggranhet