Corsair 32" XENEON 315QHD165 IPS QHD 165 Hz
Art.nr: 2224809 | CM-9020007-PE
9 st bilder och 0 st videor.
XENEON 315QHD165 ger liv åt dina spel och media på en ultratunn 32-tums QHD-skärm med IPS-teknik för noggrann färgåtergivning och breda betraktningsvinklar. Njut av en färgrymd på 90 % Adobe RGB och 99 % sRGB med hög kontrast. Med 165 Hz uppdateringsfrekvens och 1 ms responstid får du bra flyt i spel, tillsammans med G-Sync-kompatibilitet och FreeSync Premium för att säkerställa smidiga scener.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    IPS
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms, MPRT
Denna produkt har utgått!
Recensioner (2)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
IPS
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Uppdateringsfrekvens
165 Hz
Responstid
1 ms, MPRT
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Kontrast
1200:1
Färgrymd
90 % Adobe RGB, 99 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ljusstyrka
300 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.0
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 30 °
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
716,2 mm
Djup
2 702 mm
Höjd
550,7 mm
Vikt
8,1 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
16,5 cm
Pakethöjd
54 cm
Paketlängd
98 cm
Paketvikt
11,7 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
CM-9020007-PE
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Kan man koppla denna till konsoler?
Bara för att förtydliga så är det alltså konsolerna som är begränsade till 120Hz och du kommer inte att kunna få ut en högre frekvens. Det har alltså ingenting med denna produkt att göra utan gäller alla TV-apparater och monitorer.
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Välvd
Ytskikt
Matt
Uppdateringsfrekvens
165 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
Färgrymd
90 % Adobe RGB, 99 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ljusstyrka
300 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.0
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 30 °
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
716,2 mm
Djup
2 702 mm
Höjd
550,7 mm