Noctua NF-A14x25 G2 PWM 140mm 2-pack chromax.black
Art.nr: 5325735 | NF-A14X25 G2PWM SX2 CHBK
4 st bilder och 0 st videor.
Noctuas nya premiumfläktar
Maximerad kylprestanda med Noctua NF-A14x25 G2 PWM Sx2-PP chromax.black. Dessa 140 mm-fläktar bygger vidare på Noctuas ikoniska design med ny impellergeometri, extremt snäv 0,7 mm tip clearance och avancerad aerodynamik för högre luftflöde, bättre statiskt tryck och lägre ljudnivå – perfekt för chassi och radiatorer.
Snabbfakta
  • Bredd
    140 mm
  • Rotationshastighet (max)
    1 500 rpm, 0 - 1500 rpm
  • Flöde (max)
    91,58 cfm
  • Statiskt tryck
    2,56 mmH2O
  • Anslutning
    4-pin
Välj variant
Lagerinformation
Webblager
I lager
50+ st
Butikslager
Köpinformation
Betala senare
Mer info
Handla tryggt mot faktura
Recensioner (69)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Bredd
140 mm
Höjd
140 mm
Djup
25 mm
Rotationshastighet (max)
1 500 rpm, 0 - 1500 rpm
Ljudnivå (max)
24,8 dB
Flöde (max)
91,58 cfm
Statiskt tryck
2,56 mmH2O
Anslutning
4-pin
Antal fläktar
2 st
LED-belysning
Utan A-RGB
Färg
Svart
Övrigt
L.N.A, Y-kabel, 30cm förlängningskabel, 4st vibrationsdämpare, 4st skruvar
Tillverkarens garanti
6 år
Artikelnummer
Paketbredd
15,2 cm
Pakethöjd
4 cm
Paketlängd
37,7 cm
Paketvikt
0,635 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
NF-A14X25 G2PWM SX2 CHBK
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Någon som vet ifall 120mm tvåpacket kommer att släppas i svart med?
Noctua NF-A12x25 G2 PWM 2-pack
0
De skulle släppts Q1 2026 men blev försenade till Q2
Noctua NF-A12x25 G2 PWM
0
Släpps dessa i svart?
Noctua NF-A12x25 G2 PWM 2-pack
1
De svarta G2 är på gång nu enligt Noctuas blog. Så de ska släppas snart.
140 mm
Höjd
140 mm
Djup
25 mm