Seasonic Focus GX 850W ATX 3.0
Art.nr: 6906064 | FOCUS-GX-850 ATX30
10 st bilder och 0 st videor.
Seasonic Focus GX 850W ATX 3.0
Seasonic Focus GX-serien uppgraderats för att uppfylla ATX 3.0- och PCIe 5.0-standarderna. Med ett komplett utbud av nätaggregat från 750 W till 1000 W på 140 mm djup kommer de vara de perfekta för att driva de senaste högeffektsgrafikkorten och processorerna på marknaden.
Snabbfakta
  • Formfaktor
    ATX PS2
  • Längd
    140 mm
Köpinformation
Seasonic Focus GX 850W ATX 3.1
Ersättande produkt: Seasonic Focus GX 850W ATX 3.1
Denna produkt har utgått!
Recensioner (25)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Certifieringar
Effeciency level
Gold
Overall Efficiency
=87% to <89%
Overall PF
=0.970
Overall 5VSB Efficiency
>75%
Vampire Power
<0.19W
5VSB Efficiency
45% with =0.225W load
(2013 ErP Lot 6)
45% with =0.45W load
(2010 ErP Lot 6)
75% with =2.75W load
(CEC & 2014 ErP Lot 3)
75% with =7.5W load
(CEC & 2014 ErP Lot 3)
Noise level
Standard++
30 dB(A) to 35 dB(A)
Effekt
850 W
ATX Standard
3.0
Formfaktor
ATX PS2
Intel ATX 12 V
Passivt
Ja, Semi-passiv, fläkten aktiveras vid 30% load
Fläkt (storlek)
135 mm, FDB
Molex (hårddisk)
3 st
SATA-ström
10 st
PCI Express
1 st 12+4-pin, 3 st 6+2-pin
ATX/EPS 12V
2 st 4+4pin
ATX kontakter
1st 20+4pin
80+ Gold
Cybenetics certifieringar på effektivitetsnivå
Gold
Cybenetics ljudnivåcertifieringar
Standard++
Längd
140 mm
Paketbredd
31 cm
Pakethöjd
11,8 cm
Paketlängd
19 cm
Paketvikt
3,376 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
FOCUS-GX-850 ATX30
Seasonic Focus GX 750W ATX 3.0
0
Nej, det kommer ej att gå
Seasonic Focus GX 1000W ATX 3.0
Jepp! Det gör det, så inga konstigheter att köra med det om det behövs.
Certifieringar
Effeciency level
Overall Efficiency
=87% to <89%
Overall PF
Overall 5VSB Efficiency
>75%
Vampire Power
<0.19W
5VSB Efficiency
45% with =0.225W load
45% with =0.45W load
75% with =2.75W load
75% with =7.5W load