ASUS 28" TUF Gaming VG28UQL1A IPS 4K 144 Hz HDMI 2.1
Art.nr: x218120 | 90LM0780-B01170
6 st bilder och 0 st videor.
Öppnad förpackning, komplett med alla tillbehör. 1 död pixel som lyser blått till vänster.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
28-tums UHD (3840 x 2160) IPS-monitor med 144 Hz uppdateringsfrekvens och 1 ms (GTG) svarstid. HDMI 2.1 stöder 4K 120 Hz på PlayStation 5 och Xbox Series X. G-Sync-kompatibilitet, FreeSync Premium och exklusiv Variable Overdrive-teknik tillsammans med ASUS ELMB säkerställer gaming med grymt flyt. Hög dynamisk räckvidd (HDR)-teknologi med DisplayHDR 400 och 90% professionellt färgomfång av DCI-P3 ger fantastisk färgprestanda.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    IPS
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Framröstad hajp
5 av 5 flammor.
2021‑08‑23
Ser fet ut!!!
Läs mer
Recensioner (9)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
28 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160
Paneltyp
IPS
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Uppdateringsfrekvens
144 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Kontrast
1000:1
Färgrymd
90 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400
Ljusstyrka
350 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0 + 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.1
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
639,5 mm
Djup
213,8 mm
Höjd
539,8 mm
Vikt
6,89 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Tillverkarens garanti
1 år
Artikelnummer
Paketbredd
44,6 cm
Pakethöjd
22,4 cm
Paketlängd
71,6 cm
Paketvikt
10,4 kg
Vårt ArtNr
x218120
Tillverkarens ArtNr
90LM0780-B01170
Upplagd
Upplagd av
NJA
Produktblad
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
28 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Välvd
Ytskikt
Matt
Uppdateringsfrekvens
144 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
Färgrymd
90 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400
Ljusstyrka
350 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0 + 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.1
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
639,5 mm
Djup
213,8 mm
Höjd
539,8 mm