ASUS 27" ROG Swift PG27AQDM OLED QHD 240 Hz
Öppnad förpackning, saknar "ROG loggan" för belysning mot bordet, i övrigt komplett med alla tillbehör. Skärmen har en cirkelformad kosmetisk repa med radie ca 1mm, höger om panelens mittpunkt. Märks inte under belysning.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
Snabbfakta
- Bildskärmsupplösning2560 x 1440
- PaneltypOLED
- Bildformat16:9
- Responstid0,03 ms
Tillbehör
Recensioner (28)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Den ultimata 1440p-skärmen - ROG Swift OLED PG27AQDM
- 240 Hz OLED
- 1 000 nits toppljusstyrka (17 % mer ljusstark än tidigare*)
- 0,03 ms svarstid
- 99 % DCI-P3
- Delta E < 2
Ökad livslängd för skärmen och enhetlig bild
- Särskilt anpassat kylelement
- Intelligent spänningsoptimering
Användarvänliga funktoner
- Enhetlig ljusstyrka
- DisplayWidget Center
- Reflexmotverkande mikrotexturbeläggning
- Optimerad process för uppdatering av fasta programvaror med en återställningsmekanism
*Jämfört med ROG Swift OLED PG42UQ, testad med en fönsterstorlek på 6 500K 100 %
Dominera på slagfältet med ROG 240 Hz OLED-skärmen
Upplev skarp, snabb grafik och få ett övertag med OLED-tekniken. Den 27 tum stora OLED-skärmen i Swift OLED PG27AQDM har en upplösning på 1 440p och en supersnabb uppdateringsfrekvens på 240 Hz, vilket ger dig smidigare gameplay än någonsin tidigare!
Fördelen med OLED
Avancerat OLED-skydd
Produktdesign
- Futuristisk, cyberpunkinspirerad estetik
- OG ljusprojicering
- Ramlös, med en supertunn profil
Enhetlig ljusstyrka
*Skärm i sRGB-läge.
DisplayWidget Center
UPPLEV SMIDIGHETEN OCH RESPONSEN
Många anslutningsmöjligheter
Ergonomiskt stativ
Panelspecifikationer
- Skärmstorlek
- 27 "
- Bildskärmsupplösning
- 2560 x 1440
- Paneltyp
- OLED
- Mini LED
- Nej
- Färgdjup
- 10 bitar
- Bildformat
- 16:9
- Välvd
- Nej
- Ytskikt
- Matt
- Pixelstorlek
- 0,229 mm
- Uppdateringsfrekvens
- 240 Hz
- Responstid
- 0,03 ms
- Adaptiv synkronisering
- G-Sync Compatible, FreeSync Premium
- Kontrast
- 1,5M:1
- Färgrymd
- 99 % DCI-P3
- HDR (High Dynamic Range)
- Ja
- Ljusstyrka
- 450 cd/m², 1000 cd/m² peak
- HDMI
- Ja, 2 st 2.0
- DisplayPort
- Ja, 1 st 1.4
- USB-hub
- Ja, 3 st 3.2
- VESA-fäste
- Ja, 100 x 100
- Höj och sänkbar fot
- Pivotfunktion
- Ja, 90 °
- Tiltbar
- Ja, -5 ° / 20 °
- Vridbar
- Ja, 30 °
- PiP (Picture in Picture)
Mått
- Bredd
- 605 mm
- Djup
- 274 mm
- Höjd
- 548 mm
- Vikt
- 6,9 kg
Övrigt
- Färg
- Svart
- Medföljande tillbehör
- DP, HDMI och USB-kabel
- Övrigt
- Tripod-fäste
- Energiklass
- G
- Tillverkarens garanti
- 1 år
Artikelnummer
- Paketbredd
- 45 cm
- Pakethöjd
- 22 cm
- Paketlängd
- 67,3 cm
- Paketvikt
- 9,4 kg
- Vårt ArtNr
- x218143
- Tillverkarens ArtNr
- 90LM08Q0-B01A70
- Upplagd
- Upplagd av
- LWI
- Produktblad
- Pixelpolicy
- /info/12/pixelpolicy
- 240 Hz OLED
- 0,03 ms svarstid
- 99 % DCI-P3
- Delta E < 2
- Särskilt anpassat kylelement
Användarvänliga funktoner
Fördelen med OLED
Avancerat OLED-skydd