ASUS 27" TUF Gaming VG27AQL3A IPS QHD 180 Hz
Art.nr: x218731 | 90LM09A0-B01370
5 st bilder och 0 st videor.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
VG27AQL3A är en 27-tums QHD-skärm som levererar fantastiska detaljer och en uppdateringsfrekvens på hela 180 Hz. Med IPS-panel får du breda betraktningsvinklar och levande färger. ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) och G-SYNC kompatibilitet eliminerar screen tearing och minskar eftersläpning. VG27AQL3A kombinerar stil och kraft för en oöverträffad spelupplevelse och är perfekt för intensiva spel,
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    IPS
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (4)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
IPS
Mini LED
Nej
Färgdjup
8 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
180 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Kontrast
1000:1
Färgrymd
96 % DCI-P3, 130 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400
Ljusstyrka
350 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 20 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
615 mm
Djup
215 mm
Höjd
534 mm
Vikt
6,9 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP och USB-kabel
Tillverkarens garanti
1 år
Artikelnummer
Paketbredd
17 cm
Pakethöjd
47,7 cm
Paketlängd
81,5 cm
Paketvikt
9,3 kg
Vårt ArtNr
x218731
Tillverkarens ArtNr
90LM09A0-B01370
Upplagd
Upplagd av
DL
Produktblad
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
8 bitar
Välvd
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
180 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
Färgrymd
96 % DCI-P3, 130 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400
Ljusstyrka
350 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 20 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
615 mm
Djup
215 mm
Höjd
534 mm