ASUS 27" TUF Gaming VG27AQ3A IPS QHD 180 Hz
Art.nr: x218853 | 90LM0940-B01970
6 st bilder och 0 st videor.
Demoexemplar, komplett med alla tillbehör
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
TUF Gaming VG27AQ1A är en 27-tums, QHD (2560 x 1440), IPS-skärm med ultrasnabb 180 Hz uppdateringsfrekvens designad för professionella spelare. Den är kompatibel med G-Sync, har FreeSync Premium samt ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB SYNC) för en synkad och stabil bild. Stor färgrymd med 130 % sRGB ger dig livfulla färger.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    IPS
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (2)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
IPS
Mini LED
Nej
Färgdjup
8 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
180 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Kontrast
1200:1
Färgrymd
130 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
220 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 20 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
615 mm
Djup
214 mm
Höjd
455 mm
Vikt
4,6 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP och HDMI-kabel
Tillverkarens garanti
1 år
Artikelnummer
Paketbredd
47,5 cm
Pakethöjd
16 cm
Paketlängd
68,6 cm
Paketvikt
7,2 kg
Vårt ArtNr
x218853
Tillverkarens ArtNr
90LM0940-B01970
Upplagd
Upplagd av
NJA
Produktblad
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
8 bitar
Välvd
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
180 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
Färgrymd
130 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
220 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 20 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
615 mm
Djup
214 mm
Höjd
455 mm