ASUS 32" ROG Swift PG32UCDM OLED 4K 240 Hz
Art.nr: x218932 | 90LM09T0-B01370
6 st bilder och 1 st video.
Öppnad förpackning, komplett med alla tillbehör.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
ROG Swift PG32UCDM är en 32-tums 4K-skärm med nästa generations QD-OLED. Den har 240 Hz och 0,03 ms (GTG), med stöd för både G-Sync och FreeSync. Med anpassad kylfläns och grafenfilm får du jämn ljusstyrka. Dessutom kommer den med 99 % DCI-P3, True 10-bitars panel, 90 W USB-C och ASUS ELMB.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Framröstad hajp
5 av 5 flammor.
2024‑02‑21
Har hela tiden avvaktat på en 32 tum Oled. Hellre 16:9 än 21:9. The time has come.
Läs mer
Recensioner (36)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160
Paneltyp
QD-OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, VRR
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 90 W
USB-hub
Ja, 3 st 3.2
KVM-switch
Ja
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
718 mm
Djup
274 mm
Höjd
579 mm
Vikt
8,8 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kablar
Övrigt
Tripod-fäste, SPDIF
Tillverkarens garanti
1 år
Artikelnummer
Paketbredd
51,4 cm
Pakethöjd
23,8 cm
Paketlängd
86,8 cm
Paketvikt
15,2 kg
Vårt ArtNr
x218932
Tillverkarens ArtNr
90LM09T0-B01370
Upplagd
Upplagd av
LWI
Produktblad
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 90 W
USB-hub
Ja, 3 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
718 mm
Djup
274 mm
Höjd
579 mm