LG 27'' UltraGear 27GP850P Nano IPS QHD 180 Hz
Art.nr: x218981 | 27GP850P-B
8 st bilder och 0 st videor.
Öppnad förpackning, komplett med alla tillbehör.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
- Nano IPS 1 ms (GTG) responstid.
- 27" QHD (2560 x 1440).
- FreeSync Premium med G-Sync-kompatibilitet.
- 180 Hz (OC) uppdateringshastighet.
- HDR 400 och 98 % DCI-P3.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    Nano IPS
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (22)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
LG 27'' UltraGear 27GP850 har fått utmärkelsen: TESTPILOT GULD av SweClockers
"En skärm med guldkant"
Läs mer här
27GP850
Hastighet
IPS 1 ms (GtG) | 165 Hz (Overclock 180 Hz)
Skärm
27” QHD (2560 x 1440) | Nano IPS & HDR 400
Teknologi
NVIDIA® G-SYNC® Compatible | AMD FreeSync™ Premium
27GP850
Optimal spelskärm för hastighet och bildkvalitet
Designad för otrolig hastighet
Nano IPS & HDR400
165Hz (O/C 180Hz) Uppdateringshastighet
Med supersnabb 165 Hz (överklockad 180 Hz) kan spelaren se nästa bildruta snabbare, vilket gör bilden mjukare. Spelarna kan svara snabbare på sina motståndares drag och sikta enklare.
G-SYNC®-kompatibilitet verifierad av NVIDIA
AMD FreeSync™ Premium
Stilfull design
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
Nano IPS
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,231 mm
Uppdateringsfrekvens
180 Hz, 144 Hz via HDMI
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Kontrast
1000:1
Färgrymd
98 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.0
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
614,2 mm
Djup
291,2 mm
Höjd
575,9 mm
Vikt
6,3 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Tillverkarens garanti
1 år
Artikelnummer
Paketbredd
52,2 cm
Pakethöjd
20,8 cm
Paketlängd
74,1 cm
Paketvikt
9,4 kg
Vårt ArtNr
x218981
Tillverkarens ArtNr
27GP850P-B
Upplagd
Upplagd av
LV
Produktblad
"En skärm med guldkant"
Läs mer här
Hastighet
Skärm
Teknologi
Designad för otrolig hastighet
Nano IPS & HDR400